Peníze

Založení s.r.o. aneb zvolte jednoduchý a rychlý způsob


Obchodní společnost tohoto typu může založit jeden či více společníků. Obchodní firma musí striktně obsahovat označení s celým názvem, tj. společnost s ručením omezeným nebo jen zkratku s.r.o. nebo spol. s r.o. Pozitivní je, že minimální vklad je aktuálně ve výši pouhé jedné koruny, tudíž je tato právní forma dostupná po finanční stránce pro každého, kdo se rozhodne podnikat a mít vlastní firmu.

týmová práce a úspěch.jpg

Jakmile dojde ke vzájemné dohodě se společníky v rámci obsahu společenské smlouvy, podepíše se u notáře. Nicméně založení s.r.o. vzniká až v okamžiku zapsání do obchodního rejstříku.

 

Proč se jedná o nejrozšířenější typ obchodní společnosti?

 

Přednost spočívá v rámci omezeného ručení za závazky společnosti, dále již ve výše zmíněném i nízkém vkladu základního kapitálu a v jednoduché administrativě. Tím je tak umožněno a zároveň dosaženo posunutí podnikání od fyzické osoby výše k profesionálnějšímu přístupu. Pro některé začínající podnikatele může být jedinou negativní stránkou, že v tomto případě mají povinnost vést podvojné účetnictví a také s tím související jednání s úřady.

psaní na tabuli.jpg

Ideální alternativa aneb vytvoření online

 

Zvolte snadnější způsob a ponechte tento krok na renomované společnosti, kdy tak máte garantováno založení s.r.o. rychle a odborně. Lze tak uskutečnit a vše vyřídit na dálku či maximálně během jedné osobní schůzky. Vy si tak rozhodně tímto ušetříte váš cenný čas a také si ulehčíte od starostí, které s tím souvisejí. Proč to dělat složitě, když to lze snadno. Nemyslíte?

 

Pro založení postačí vyplnit příslušný kontaktní formulář nebo využít bezplatnou telefonní linku. Celý proces je vyřízen v co možná nejkratším reálném čase, tj. zhruba okolo 5 pracovních dnů.

 

Podnikání v rámci této právní formy je i z daňového hlediska příznivější než co se týče podnikání fyzických osob na základě živnostenského oprávnění.

Mohlo by se vám také líbit...