Produkty

Široký výběr čalounických potřeb v Praze pro zakázkovou i sériovou výrobu

Volba vhodného čalouníka, aby splnil naše představy, není snadná. Částečně nám v tom pomohou reference na Internetu, ty jsou dokonce mezi lidmi nejdůležitějším hodnotícím kritériem. Většinou ovšem hledáme řemeslníka v blízkosti bydliště, nemá pochopitelně význam poptávat službu z druhého konce republiky. Určitým vodítkem mohou být fotografie zhotovených výrobků na webových stránkách, někteří mohou mít k dispozici i natočené video. Odborníci zákazníkům radí prohlížet nejen snímky, ale některý hotový kus naživo. Od věci není také zjistit, jaký strojový park se nachází v čalounické dílně, jaké čalounické potřeby v Praze, Brně a v dalších městech čalouníci používají.
tři židle.jpg
V tomto směru může celou situaci zkomplikovat volná živnost. Není tudíž nutné, aby k tomuto způsobu podnikání byl třeba výuční list a potřebná délka praxe. Vodítkem však může být tzv. Cech řemesla dekoratérského a čalounického, který sdružuje přibližně 60 subjektů z celé republiky. Zároveň se stará o osvětu svých členů formou školení, odborných přednášek, včetně praktického zařazení nejmodernějších technologických postupů a pomůcek. Kvalitu profese pozvedají i nejnovější lékařské poznatky v oboru ergonomie.
skládací stolek.jpg

Velice žádané řemeslo s nadprůměrnými výdělky

Čalouníci se specializují na různé typy práce, i když mistři svého oboru zvládnou jak moderní, tak i klasickou tvorbu, jednou z ukázek mistrovských prací je interiér vily Tugendhat v Brně. Pracovat v tomto oboru je však velice perspektivní do budoucna, neboť jsou čalouníci žádaní jak u nás, tak i v zahraničí. Uživí se v automobilovém průmyslu, potřební jsou pro restauratérské práce na hradech a zámcích, vyžádají si je soukromá kina, kavárny, kluby, noční podniky. O toto řemeslo bude zájem i v horizontu desítek let, přitom je jejich mzdové ohodnocení dokonce nadprůměrné. Nejvyšších výdělků dosahují specialisté na historické kusy nábytku.
V současné době se tento učební obor vyučuje na sedmi odborných učilištích v České republice, získat můžete nejen výuční list, ale i závěrečné hodnocení absolventa rekvalifikačního kursu.

Mohlo by se vám také líbit...