Produkty

Připomeňme si kouzlo doby dávno minulé

Možná znáte různé příběhy první republiky a doby mezi válkami z vyprávění svých rodičů, kteří je znají zase z vyprávění svých rodičů a prarodičů. Leckdy se nám zdají přitažené za vlasy, ale tak tomu skutečně bylo.
· Živnostník byl člověk, který se o svou živnost náležitě staral a byl pyšný na to, že má stálé zákazníky, kteří se do jeho obchodu vracejí rádi. Pár milých slov s lichotivým oslovením mimo vlastní nákup bylo samozřejmostí.
retro plechová cedule pivní.jpg
· Vývěsky, které lákaly zákazníky do obchodů, byly nádherně ručně malované a nikdy nechyběl ani vtipný slogan. Něco na tom bylo, když se dnes vyhledávají podobné obchůdky a krámky, které ony kouzelné retro vývěsky mají zavěšené nad vstupem do obchodu. Jak by se Vám vstupovalo do obchodu, který Vás vítá ve stylu retro, včetně dobových zvyklostí? Nebo snad raději nakupujete v super marketech, kde se navzájem neznáte a všechno je tak rozlehlé?
· Nebo si vezměte hospůdku, která Vás bude vítat retro plechovou pivní cedulí, a Vy se budete těšit na náš národní nápoj, kterým jsme se ve světě tak proslavili! Nebude takový vchod do hospůdky lákavější, než vstup socialistickým vchodem, zhotoveným budovatelskými nadšenci poloviny minulého století?
blondýna ve veteránu.jpg
Kam raději vstoupíte?
Zbytečná otázka, viďte? Na ni totiž existuje jediná odpověď.
A přitom stačí lákavé retro plechové cedule pivní a už jste lapeni. Napadlo Vás někdy, že podobné výdobytky doby byly vytvářeny s láskou? Určitě ano. Jestli milujete film s názvem Postřižiny, potom patříte k milovníkům i té doby. A hlavně jste dokonale dobu minulou pochopili. Každý host v hospůdkách, ale i v obchodech na hlavní ulici se totiž cítil být obletován. A věděl, že se mu dostane náležité pozornosti.
Nechtěli byste tu dobu vrátit?
Jestli patříte k živnostníkům dnešní doby, dejte přednost retro stylu. Uvidíte, jak se lidé začnou o Vaši živnost zajímat. A je jedno, jestli svou retro plechovou cedulí pivní budete lákat k popíjení lahodného národního moku, nebo retro cedule bude zvát do kavárny k prožití příjemných chvil u lahodné kávy. Výsledkem bude spokojeně lapený host.

Mohlo by se vám také líbit...