Na mizině


Je již mnoho domácností v Čechách. Sice to na první pohled tak nevypadá, zvlášť když se podíváte k pokladnám supermarketů, jak a čím mají lidé narvané košíky. Ovšem realita je poměrně tvrdá. Nejenže jsou domácnosti na mizině, ale každá desátá je také zadlužená. A nejde tady pouze o hypotéky na dům nebo byt a úvěry na auto, které člověk poctivě splácí a zároveň je schopen si bokem něco ušetřit. Jde opravdu o život na dluh, kdy si lidé berou půjčky, aby jimi splatili jiné půjčky.
účetní s mobilem

V poslední době je to i hodně diskutovaná věc v médiích, protože v předvolebním období se politici začínají o takzvané dlužníky a neplatiče zajímat a řeší, jak jim jejich situaci případně usnadnit. Přeci jen jsou to další voličské hlasy k dobru. Jsou lidé, kteří se do těžké finanční situace dostanou ne vlastní vinou nebo díky shodě nešťastných náhod. Pak jsou ale tací, pro něž je život na dluh životní filosofií a dělají to cíleně. Těm by se rozhodně pomáhat nemělo.


Jak se ale pádu mezi soukolí dluhů ubránit? Co pro to dělat?


·         Mít dobré vzdělání

Ať je to výuční list, maturita nebo vysokoškolský titul. Ale ať je to něco, co Vás baví, pro co jste zapálení, v čem jste dobří a v čem najdete uplatnění.

·         Mít dobrou práci

Stálý a trvalý příjem je důležitý, bohužel člověk často neovlivní, když mu zaměstnavatel najednou přestane platit, či dává platby s velkým zpožděním. Berte nohy na ramena, práce je všude dost!

·         Mít naspořenou rezervu

Peníze pro strýčka příhodu – rozbitá pračka, motor u auta v háji, prasklý kotel a kdo ví, co ještě. Alespoň 100 000,- na spořicím účtu, na které můžete v případě nouze hned sáhnout.
úvěrová tíseň

·         Vést si domácí účetnictví

Přehled o příjmech a výdajích během měsíce a roku je důležitý.

·         Mít spolehlivého partnera

Aby Vás bez Vašeho vědomí do dluhů nezatáhl a nepřišli jste o střechu nad hlavou.

·         Neutrácet nad své poměry

Na mizině
3.7 (73.33%)3