Jak si poradit s ucpanými odpady? Na něco stačíte sami, jindy musíte volat odborníka! 

Všimli jste si, že váš odpad nefunguje, jak by měl, že neodtéká voda a začíná odpad zapáchat? Ucpaný odpad nás dokáže potrápit. Co dělat v takové chvíli? 

Jak si poradit s ucpanými odpady? Na něco stačíte sami, jindy musíte volat odborníka! 

Každý z nás by doma měl mít po ruce číslo na nejbližší havarijní službu, nikdy totiž nevíme, co se může doma pokazit a zvláště pak pokud se jedná o ucpané odpady nebo únik vody, je potřeba jednat co nejrychleji. Instalatér je schopen i podle vašeho popisu situace, vyhodnotit, jak rychle je potřeba provést opravu nebo rychlý zákrok a podle toho také včas dorazí. Hodně problémů dokážou způsobit ucpané odpady, někdy se jedná o banalitu, kterou jsme schopni vyřešit sami, jindy je ale nutné volat instalatéra. Jak si poradit, když voda neodtéká, odpady jsou ucpané a zapáchají? 

pexels-photo-4098576

Prevence je základem všeho 

Určitě je potřeba v první řadě myslet na prevenci. Není od věci nechat si čas od času kanalizaci a odpady prohlédnout odborníky, pak už je jen na vás, jak se o ně budete starat. Preventivním opatřením může být sítko ve dřezu nebo umyvadle, tyto sítka stojí pár korun, ale dokážou skvěle zabránit tomu, aby se do odpadů dostávaly vlasy, zbytky jídla a jiné nečistoty, které pak odpad mohou pořádně ucpat.

Některé věci, které se do odpadů dostávají, tam navíc mohou napáchat také velkou neplechu, že se vám ucpaný odpad nepodaří ani doma nijak vyčistit a zásah odborné firmy je pak nezbytností. Nezapomeňte, že to může trvat i roky, čím více nahromaděných nečistot v odpadu ale bude, tím horší pak mohou být následky. Škody jsou pak vysoké, proto do odpadů nic nevylévejte a to platí i o zbytcích jídla, které lidé často a rádi vyhazují do záchodu. 

pexels-photo-5217889

Co s ucpaným odpadem 

Že je ucpaný odpad, poznáte velmi snadno. Voda neodtéká, můžete cítit také zápach, pokud je zápach příliš silný, značí to vážnější obtíže. Jako první je dobré sáhnout po klasickém zvonu. Pokud to nepomůže a voda nezačne ani poté odtékat, je na řadě čištění. Použít můžete chemické prostředky nebo jen obyčejný ocet a jedlou sodu, v případě, že ani to úplně nepomohlo, můžete se pokusit rozebrat sifon, ale pozor na to, aby se vám jej podařilo zase zpátky složit. Když už nic nezabírá, můžete udělat jediné. Zavolat odborníka. Instalatér https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha přijede, situaci zhodnotí a odpad vyčistí profesionálně. 

Pak už nezbývá, než se poučit z chyb a zase dbát na preventivní opatření, aby se situace neopakovala.